رایانه
 • : :
 • - ۱۳۹۶/۱۰/۲۹
 • 

  باورهای نادرست درباره رایانه

 • تعداد بازدید : 502     تاریخ انتشار: ۹۵/۰۶/۰۳

  در دنیای  کامپیوتر باورهای نادرست زیادی وجود دارد که از فهم نادرست حقایق و همچنین تبلیغات نشات می گیرد و ما باید همیشه اطلاعات خودمان را به روز کنیم. همه ما فکر می کنیم که با رایانه خود آشنایی کامل داریم. با این حال افراد مبتدی نیز از رایانه و دستگاه های دیجیتال برای خود غولی ساخته اند که بخش های مختلف آن را نمی شناسند.

   

  اینجاست که افراد به خرافات و فاکتور های کاملا غیر حقیقی روی می آورند. مواردی که علاوه بر بی تاثیر بودن در بهبود عملکرد رایانه، ممکن است باعث آسیب های جدیدی به سیستم شما گردد.در این مقاله قصد داریم به افسانه غیر حقیقی و خرافی پیرامون استفاده از رایانه ها بپردازیم. 

   

  باید پیوسته درایو خود را یکپارچه یا دفراگ کنیم (Defragment)

   

  جالب است بدانید بر خلاف این قانون کاملا  اشتباه، رایانه های مدرن به هیچ وجه به دفراگ شدن درایو ها نیاز ندارند!

   

  سیستم عامل ویندوز در رایانه، دارای یک ابزار داخلی Defragment است که به طور خودکار در پشت صحنه فعالیت می کند و طبق یک برنامه از قبل تعیین شده به فعالیت می پردازد. در سیستم عامل OS X یا همان مک این ابزار با نام OS X HFS Plus شناخته می شود که به طور پیش فرض و خودکار هارد شما را یکپارچه سازی می کند.

   

  این روز ها رایانه های مدرن با حافظه های SSD یا Flash وارد بازار می شوند که اصلا نباید Defragment بر روی آن ها صورت گیرد؛ در واقع این کار موجب نابود شدن حافظه SSD می شود.

   

  ویروس ها و فایل های جاسوسی باعث پایین آمدن سرعت رایانه می شوند

   

  هر گاه یک کاربر رایانه با مشکل کاهش سرعت مواجه شود، اولین و معمول ترین توجیه این مشکل را ویروس ها و فایل های مخرب می داند.

   

  با این که امکان ویروسی شدن سیستم های امروزی بالا است با این حال فایل های مخرب مدرن آنقدر پیشرفته و هوشمند هستند که به هیچ عنوان تاثیری بر روی سرعت سیستم شما ندارند و سعی می کنند عملیات تخریب کننده خود را بدون هیچ گونه علامتی جلو ببرند.

   

  اما علل اصلی کاهش سرعت چیست؟ در این باره می توان یک مقاله طولانی و پیچیده را پیرامون دلایل مختلف تنظیم کنیم، اما متداول ترین دلایل کاهش سرعت، باز بودن برنامه های متعدد در ویندوز، پلاگین و افزونه های غیر ضروری، کمبود حافظه RAM و یا حتی مشکلات سخت افزاری هستند.

  اشتباهات رایج در باره ی کامپیوتر

  برنامه های غیر رایگان با عنوان Cleaner موجب بهبود عملکرد می شوند

   

  همیشه تبلیغات برنامه های تمیز کننده پی سی یا همان Cleaner را در وب مشاهده می کنیم؛ برنامه هایی که اکثرا رایگان نیستند و تحت لفظ Pro، با هزینه های متنوع به فروش می رسند.

   

   

  حقیقت این است که این برنامه های هیچ تاثیری در عملکرد ویندوز ندارند و عملیات کاملا غیر حقیقی و بیخودی را به انجام می دهند.

   

  منبع:پارس ناز 

  فرم ارسال نظر یا سوال:

  امتیاز دهید:  نظرات کاربران :